Ve dnech 7.12 – 10.12.2023 jsme uspořádali poslední letošní soustředění mladých hasičů v penzionu Selský dvůr v Daňkovicích. Zde jsme se ubytovali a po dobré večeři vyrazili na procházku, která se díky čerstvě napadenému sněhu trochu zvrtla, takže do penzionu se vrátili všichni promočený včetně vedoucích. Pátek dopoledne probíhali v místním kulturním domě hasičské štafety a několik doplňkových her. Po obědě jsme vyrazili bobovat na Buchtův kopec. Večer začal přednáškou a praktickou ukázkou toho, co vozí profesionální hasič v osobní brašně na zásahy. Pak započala soutěž v oblékání zásahového obleku včetně potřebného vybavení na čas. Sobotní dopoledne pokračovaly v kulturním domě různé soutěže s hasičskou tematikou mezi jednotlivými družstvy přizpůsobené k věku soutěžících. Odpoledne jsme opět vyrazili bobovat, abychom využili pokud možno příznivé sněhové podmínky – zde se také zapojili všichni vedoucí. Večer proběhla diskotéka s různými vědomostními soutěžemi ve společných družstev s vedoucími. Neděle vzhledem k velké únavě byla převážně určená k uklízení a balení osobních věcí a oblečení. Proběhl zápis do kroniky a po obědě návrat domů.