V sobotu 23.9.2023 pořádal sbor dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou 2 soutěž v běhu do schodů na zelenou horu s názvem Faraonský běh. Tento ročník byl již 18 a účastnily se závodníci od 2 do 82 let. Při zamračeném sobotním odpoledni postupně závodníci od nejmladších absolvovali výběh schodů směrem k zelené hoře. Za náš sbor běželo 19 závodníků a to 13 mladých hasičů a 6 dospělých. Nejlépe se umístil Marek Dospěl – druhé místo, Sára Kadeřábková – první místo a Monika Rosecká – druhé místo. Náš sbor byl zároveň oceněn i za nejmladší závodnici a tou byla Lucie Dospělová, která ve věku dvou let absolvovala stejnou trat jako ostatní soutěžící. Vyhlášení proběhlo v areálu klášterského zámku, což dodalo ceremoniálu tu pravou atmosféru.