Dvou závodů zařazených do kategorie TFA (zkratka TFA znamená Toughest Firefighter Alive, tedy nejtvrdší hasič přežije) se zúčastnila jediná zástupkyně našeho sboru Nikola Cempírková, která v soutěži TFA ve Velkém Meziříčí konané 27.8.2023 zvítězila mezi ženami časem 5:18:63. Další soutěž v TFA tentokrát zařazená do krajského kola se konala 3.9.2023, kde opět Nikola dokázala zvítězit a to časem 3:52:57. Každá soutěžní trať se nepatrně liší dle podmínek pořadatele, i když základní disciplíny zůstávají. Každý soutěžící startuje oblečený v zásahovém oděvu, rukavicích, zásahové přilbě a na zádech dýchací přístroj, aby co nejlépe byla simulována práce hasiče při zásahu. Jedná se o kombinaci silových a vytrvalostních disciplín.