V pátek 30.6.2023 vyrazila dvě družstva (mladší a starší) mladých hasičů z SDH Svratka k večerním závodům v požárních útocích do Jam. Sraz byl v 17:00 a od 18:00 již probíhal v Jamách nástup a instruktáž. Soutěžilo se v požárním útoku ve třech kategoriích – mladší 6 – 11, starší 11 – 15 a dorost 15 – 18. Nejdříve začala kategorie mladší. Soutěžilo 7 týmů. Náš tým startoval 6. Výsledky se počítaly ze dvou pokusů, kdy výsledný byl ten lepší. Mladší žáci obsadili 5 místo. Starších týmů bylo také 7. Jak již je tradicí opět nám zbylo nepopulární čtvrté místo. Výsledky se pohybovaly velice těsně v rámci vteřin, ale na to už se historie neptá. Doplňkovou soutěží bylo motání hadic jednotlivců. Při samotném vyhlášení byli vyhlášeni jen první závodníci, takže výsledky našich doplníme po zaslání pořadateli. I přes chladnější počasí se nám závody velice líbili a příští rok se určitě zase zúčastníme s pokusem vylepšit si výsledky.