V neděli 18.6.2023 vyrazili mladí hasiči z SDH Svratka do Krásného na soutěž „Krásenské 60tky“. Sraz byl ráno v 7:00 a od 8:30 již probíhala soutěž. Mladí hasiči soutěžili v kategorii jednotlivci v disciplíně 60tky. Disciplína je složená z přeskoku, za přeskokem soutěžící zvedne dvě hadice, které v běhu přes kladinu musí spojit, poté je napojí na rozdělovač a po připojení proudice proběhne cílem. Závodníci byli rozděleni do kategorií přípravka, mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky, starší chlapci, dorostenky a dorostenci. Z medailových pozic jsme obsadili třetí místo v kategorii starší dívky a to výkonem Sáry Kadeřábkové a druhé a třetí místo v kategorii starší chlapci a to Jakub Modráček druhý a Kryštof Hobza třetí. Další disciplínou byl požární útok. V požárním útoku začínala přípravka – děti do 6 let. Naše družstvo přípravky se umístilo na druhém místě. Následovali útoky mladší, odkud družstvu Svratky patří třetí místo. Poslední byly útoky starších. Zde byla Svratka zastoupena ve dvou týmech. První svratecký obsadil třetí místo a druhý složený z hasičů z Kuklíku a Svratky krásné druhé místo. Nedělní dopoledne se vyvedlo a už se těšíme na další soutěžní příležitosti.