V sobotu 21.ledna 2023 jsme se zúčastnili soutěže „O pohár starostky obce Svratouch“ ve zručnosti uzlování v sokolovně ve Svratouchu, kterou pořádal SDH Svratouch. Soutěže se zúčastnilo 8 sborů z okolí (Krouná, Kuklík, Oldříš, Sněžné, Svratka, Svratouch, Žďár nad Sázavou 2, Ždírec nad Doubravou). Soutěž probíhala dle věkových kategorií jak v jednotlivcích, tak i v družstvech. Uzly se vázaly v pořadí: lodní uzel, tesařský uzel, plochá spojka a úvaz na proudnici. Každý soutěžící musel postupně uvázat všechny uzly ve stanoveném pořadí na čas. Ve čtyřčlenných družstvech se soutěžilo štafetovým způsobem, kdy každý soutěžící uvázal jeden uzel. Za náš sbor se zúčastnilo 19 mladých hasičů a 4 vedoucí. Celkem naši borci získali 10 medailí v jednotlivcích a 4 medaile v družstvech. Ve zvláštní kategorii vedoucích mládeže zvítězil náš dlouholetý vedoucí Fiala Václav ml. Všem zúčastněným moc děkujeme.