Od čtvrtku 24. do neděle 27. 11. 2022 strávili mladí hasiči SDH Svratka podzimní soustředění v turistické ubytovně ve Skleném. Soustředění se účastnilo 25 dětí a 8 vedoucích. Po čtvrtečním příjezdu se mladí hasiči ubytovali a zopakovali si základy hašení, funkce ve sboru a historii sboru. Od pátku až do neděle probíhal průběžně trénink na uzlovou soutěž, která mladé hasiče čeká. Po obědě proběhl výlet do ždárského bazénu. Páteční podvečer se nesl v duchu zdravovědy. Pro děti byly připraveny tréninkové figuríny, na kterých se učily resuscitovat. V sobotu dopoledne se plnily odbornosti mladých hasičů a po obědě jsme se vydali na exkurzi do hasičského záchranného sboru ve Žďáře nad Sázavou. Při exkurzi si mladí hasiči prohlédli techniku, posadily se do aut a vyslechli přednášku hasičů. Po návratu očekával naši mládež uzlový večer, diskotéka a kino. Nejmenší hasiči byly odměněny plyšovými mazlíky. V neděli se už jen uklidilo a vrátily jsme se domů.