2. 2. 2019 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Kuklík ve spolupráci s SDH Svratka TFA mladých hasičů. Jedná se o obdobu soutěže pro dospělé s českým názvem nejtvrdší hasič zvítězí. Trať se skládá z šesti úseků. Na prvním úseku soutěžící roztáhne dvě dvacetimetrové hadice, na druhém je přeskok přes bariéru, následuje transport kanystrů (mladší 3 kg, starší 5kg), na čtvrtém úseku překlápí soutěžící pneumatiku (mladší osobní pneu, starší nákladní), pátý úsek obnáší transport figuríny (mladší 5kg, starší 10 kg) a na závěrečném úseku je úkolem smotání hadice do připravené bedny. Celou trať soutěžící absolvuje s pěti kily zátěže na zádech, simulující dýchací přístroj. K soutěži se sešlo celkem 87 soutěžících z 10 sborů. Mladí hasiči byli rozděleni do osmi kategorií dle věku. Čtyři kategorie děvčat a čtyři chlapců. Bojovalo se o dvacet čtyři medailí. Za SDH Svratka nastoupilo jedenáct mladých hasičů. Nejlépe si vedli Sára Kadeřábková a Vojtěch Doležal, kteří obsadili ve svých kategoriích první místa. Dalšími úspěšnými byli Daniel Mládek a Jan Bureš, kteří se umístili ve svých kategoriích na třetích místech. Ostatní závodníci ze Svratky se umístili v první polovině tabulky. Z jedenácti sborů skončila Svratka na vynikajícím druhém místě za SDH Kuklík v počtu získaných medailí. Bylo to velmi příjemné a úspěšné dopoledne a mladí hasiči ze Svratky předvedli skvělé výkony hodné pochvaly.