Domů Kalendář akcí 16. ročník hasičského fotbalu

16. ročník hasičského fotbalu

Další, tento rok již 16. ročník hasičského fotbalu se koná v sobotu 13. července 2024, na víceúčelovém hřišti v areálu fotbalového stadionu ve Svratce. Přijďte se i vy pobavit a kouknout, na zcela promočená trička zúčastněných týmů. Ať ani nitka na soutěžících nezůstane suchá. 🙂
Přihlásit se mohou jak družstva mužů tak i družstva žen.
Občerstvení bude zajištěno po celou dobu konání akce.

Srdečně Vás všechny zveme.

Přihlašování bude spuštěno během měsíce června 2024.

Časový harmonogram:
12:00 – 12:45 – příjezd soutěžních družstev a prezentace
13:00 – 13:10 – nástup družstev a zahájení soutěže
13:15 – 17:00 – soutěžní zápasy
18:00 –              vyhlášení výsledků a předání cen (proběhne na hasičské zahradě)

Pravidla hasičského fotbalu
1. Tým:          Věk minimálně 15 let
2. Vybavení: Helma, uzavřená pevná obuv, ochranný štít (brýle), dlouhé kalhoty, tričko
3. Složení týmu:    Muži 3+3 (tři účastníci na proudnici a tři na hadici)
                                      Ženy 3+3 (tři účastníci na proudnici a tři na hadici)
Střídání v družstvu během zápasu je nutno nahlásit hlavnímu rozhodčímu.
Ženy družstvo maximálně jeden muž pouze vzadu na hadici a nesmí střídat.
V zápase lze vystřídat pouze jednoho člena a to v případě zranění.
Při jednotlivých zápasech možno vystřídat pouze tři členy týmu, za které se platí startovné.
4. Pořadatel: Zajistí hrací plochu a možnost ubytování.
                          Startovné: 100,-Kč za člena týmu
                          Zdravotní službu: zajistí pořadatel
                          Míče určuje pořadatel a jsou pro všechny stejné.
                          Délka poločasu je 2 minuty. Čas se zastavuje při technické závadě (prasklá hadice apod.)
5. Přihlášky: Přihláška pro mužstvo musí obsahovat: jméno, datum narození a podpis člena, který stvrzuje, že se účastní na vlastní nebezpečí.
                          Hřiště musí obsahovat čáru brankovou a čáru hrací.
6. Rozhodčí: Hlavního rozhodčího dodává pořadatel (mohou být dva na střídání).  Pomezní rozhodčí jsou při zápase 2 a to na levé a pravé straně hrací plochy po celý zápas a signalizují gól a porušení pravidel praporkem. Každý tým při přihlášení nahlásí jméno jednoho pomezního rozhodčího (před zápasem se domluví s hlavním rozhodčím). Balón při zahájení zápasu, gólu nebo přerušení pokládá rozhodčí do středu hřiště a hra se zahajuje po písknutí na píšťalku. Na zvuk píšťalky hlavního rozhodčího se proudnice otevírá a zavírá.
Stříkání je povoleno do výše pasu – stříkání do očí je ZAKÁZÁNO !!! – posuzuje hlavní rozhodčí. Přešlapy za hrací čáru a branky signalizují pomezní rozhodčí praporkem. Přešlapy a nepovolená stříkání do výše očí se trestá napomenutím. Za 2 napomenutí je jedna branka pro soupeře. Při střídání nebo ukončení zápasu je ZAKÁZÁNO házet proudnice na zem (každý je musí položit) – toto lze označit za nesportovní chování a tým může být vyloučen z turnaje. Tým k zápasu musí nastoupit do 2 minut po skončení předešlého zápasu jinak prohrál kontumačně.
Ženy jsou zařazené v jedné skupině a o vítězi rozhoduje pořadí ve skupině. Herní systém může pořadatel změnit dle počtu družstev.
Muži jsou rozděleni do 2 skupin (A: B). Po odehrání skupiny postupují 1.a 2. ze skupiny do semifinále, kde se utká A1:B2 a A2:B1. Vítězové semifinále následně hrají o 1. místo v turnaji. Poražení semifinalisté hrají o 3. místo v turnaji.
Ve skupině hraje každý tým se všemi týmy ve své skupině. Za vítězství se přidělují 2 body, za remízu je 1 bod. Pořadí ve skupině určuje: počet bodů, vzájemný zápas, rozdíl skóre, počet vstřelených branek, počet obdržených branek. V případě, že by tyto faktory nerozhodly o pořadí, pak dotyčná družstva nastoupí k doplňujícímu zápasu, kde rozhodne náhlá smrt (kdo dá gól, vyhrál).