SDH Svratka pořádal od 20. – 23. 6. 2024 soustředění mladých hasičů v kulturním domě v Krásném. V prostředí kulturního domu spali mladší hasiči pohromadě v sále a starší venku ve stanech. Ve čtvrtek po ubytování mladí hasiči cvičily disciplíny TFA a večer absolvovali strašidelnou cestu, kterou připravili parádně jejich starší kamarádi. V pátek pokračovalo cvičení TFA, během kterého si mladí hasiči ještě stihli vyrobit trička. Odpoledne proběhla ukázka hasičské techniky a hlavně členové zásahové jednotky udělali pro děti hromadu pěny z dětské koupelnové pěny. Někteří členové nebyli v hromadě pěny ani vidět. V noci měli starší žáci nácvik evakuace před bouří, kdy musely opustit stany a ubytovat se uvnitř v budově. V sobotu si mladí hasiči odskočili přes kopec na Březiny, kde byla soutěž TFA. Po velice vydařených závodech si všichni museli odpočinout a sobotní odpoledne a večer se nesl v duchu klidného opakování hasičských disciplín. V neděli proběhlo ještě pravidelné školení první pomoci s resuscitační figurínou a následoval úklid. Celé soustředění se povedlo a uzavřelo první polovinu hasičské sezony. Během prázdnin se mladí hasiči nescházejí.