V pondělí 13.5.2024 v rámci propagace práce hasičů a zpestření programu dětem v mateřské škole ve Svratce pět členů našeho sboru přišlo mezi nejmenší děti, aby jim zábavnou formou předvedlo naše vybavení a seznámilo je se zásahovou činností. Děti se naučily jak přivolat pomoc v případě nouze i jak si pomoci sami sobě, pokud je to samozřejmě v jejich silách. Děti si mohly osobně vyzkoušet součásti výzbroje a výstroje hasiče a na závěr prezentace v učebně je čekalo nouzové opuštění „zakouřeného prostoru“, který byl nasimulován zavázáním očí. Poté jsme se přesunuli k fotbalovému stadionu, kde si děti mohly prohlédnou cisternu včetně veškerého vybavení – některé mohly i vyzkoušet – a na samotný závěr nesmělo chybět stříkání vodou jako při požáru. Po dobrém obědě ve školní jídelně jsme stejný program předvedli pro starší děti, které navštěvují družinu.