Od 1. do 5. června 2023 pořádalo SDH Svratka soustředění mladých hasičů na skautské základně Čachnov. Akce se zúčastnilo 30 mladých hasičů od 4 do 18 let a 8 vedoucích. Ve čtvrtek se mladí hasiči ubytovali a připravili si hřiště pro trénování hasičských disciplín. Během noci se uskutečnily hlídky ohně. Od pátku se trénovali hasičské útoky a štafety 60 metrů jednotlivců. Navečer si děti namalovali polštářky se jménem a hasičskými auty, které dostali. Páteční večer patřil již tradiční strašidelné stezce, kterou zvládli i ty nejmenší děti. Sobotní dopoledne absolvovali mladí hasiči školení první pomoci a ukázku použití cvičného přístroje AED. Odpoledne dále trénovali požární disciplíny. Navečer malé děti plnily úkoly a ty větší si zahráli na stavitele a postavily obydlí pro vedoucí. Sobotní večer skončil opékáním buřtů. Po nedělní snídani proběhl úklid, a odjezd na dětský den. Dětský den již tradičně pořádá ZŠ a MŠ Svratka, SK Svratka, Junák Svratka a SDH Svratka. Po absolvování pohádkového lesa s úkoly pro děti je připraveno na hasičské zahradě občerstvení a hudba. Mladí hasiči předvedli přítomným několik požárních útoků a zpestřili tím celé odpoledne.