Dne 5.11.2022 pořádal sbor dobrovolných hasičů Herálec ve svratecké tělocvičně závody TFA. Jednalo o poslední závod seriálu Hasičská pětka, kdy každý soutěžící od 3 do 18 let soutěží sám za sebe. Závodů se zúčastnilo 10 hasičských sborů. Sešlo se 130 soutěžících. Začátek již tradičně patřil našim nejmenším, tedy 3 – 5 let, neboli přípravce. Přípravka má volnější pravidla a je hodnocena kolektivně, kdy si každý soutěžící odnese památku na závody v našem případě plyšovou hračku. Za Svratku odběhlo 7 členů přípravky a vedli si výborně, brzo doplní své starší kolegy. Následovali kategorie 6 -8, 9 -10, 11 – 12, 13 – 15, 6 – 18, vždy děvčata a chlapci. Naši mladí hasiči si vedli velice dobře, ze 16 soutěžících vyhráli 10 medailí, což je úspěch. Opět jsme předvedli, že jsme platnými soupeři a těšíme se na další závody. Velký dík patří pořádajícímu sboru hasičů z Herálce a hlavně panu Laštovicovi, který celé závody připravil.