V sobotu 27.4. 2019 pořádal SDH Svratouch soutěž O pohár starosty obce Svratouch. Jednalo se o klání ve vázání uzlů. Uzly jsou nedílnou součástí hasičských zásahů a cvičení. Proto se již mladí hasiči učí vázat uzly dle směrnic hry Plamen. Jedná se o záchranářský uzel neboli plochou spojku, tesařský uzel, lodní uzel, zkracovačku a úvaz na proudnici. Všechny tyto uzly mají své použití a při vázání musí splňovat podmínky pevnosti a vzhledu. Soutěže se zúčastnily SDH Svratouch, Svratka, Sněžné a Pokřikov. Soutěžilo se v kategorii mladší, starší a jednotlivci. Za SDH Svratka nastoupili mladší, kteří se umístili na druhém místě, starší skončili třetí. Všichni členové družstev nastoupili jako jednotlivci a za SDH Svratka se nejlépe umístila Anna Blechová, která obsadila druhé místo. Ostatní naši soutěžící atakovali první polovinu tabulky a některé časy byly jen o setiny.