Dne 23. 3. 2019 proběhla v tělocvičně ve Svratce soutěž mladých hasičů Svratecký Soptík. Soutěž pořádalo SDH Svratka. Soutěžilo se ve třech kategoriích: přípravka do 6 let, mladší od 6 do 11 let a starší od 11 do 15 let. Děti změřily své síly při štafetě TFA, uzlové štafetě, evakuaci materiálu a při boji o mety. Společně s mladými hasiči ze Svratky soutěžili mladí hasiči z Křižá-nek, Herálce, Krásného, Kuklíku, Svratouchu, Jam a Sněžného. Celkem se zúčastnilo 19 družstev a to 1 družstvo přípravky, 9 družstev mladších a 9 družstev starších. Za přípravku nastoupil jeden tým z Jam, který předvedl parádní výkon a dokázal, že je rovnocenným soupeřem mladší kategorie. Za mladší kategorii reprezentovala náš sbor tři družstva. Družstvo děvčat, chlapců a smíšené. Nejlépe si vedla děvčata a skončila třetí, chlapci pátí a smíšení devátí. Starší družstvo všechny domácí potěšilo a obsadilo první místo. V poslední doplňkové soutěži všech přítomných sborů vyhrála po velkém boji mladá hasička ze Svratouchu, čímž vyhrála pro svůj sbor putovní pohár. Celé dopoledne se neslo v duchu dobré nálady a doufáme, že za rok se opět sejdeme a změříme opět síly. Poděkování za tuto akci patří SDH Svratka, rozhodčím, vedoucím mládeže a všem, kteří se podíleli na této vydařené akci.