Dne 14. 4. 2018 proběhla v tělocvičně ve Svratce soutěž mladých hasičů. Soutěž pořádal SDH Svratka. Soutěžilo se ve třech kategoriích – přípravka do 6 let, mladší od 6 do 11 let a starší od 11 do 15 let. Děti změřily své síly při štafetě TFA, uzlové štafetě, evakuaci materiálu a při boji o mety. Společně s mladými hasiči ze Svratky soutěžili mladí hasiči z Křižánek, Herálce, Krásného, Najdeku, Kuklíku, Věcova, Svratouchu, Jam, Nového Města n. Moravě a Sněžného. Celkem se zúčastnilo 22 družstev a to 2 družstva přípravky, 10 družstev mladších a 9 družstev starších. Za domácí sbor nastoupil jeden tým přípravky. Tyto děti dokázaly, že i přes svůj nízký věk dokážou bojovat a umí předvést velice dobré výkony, při čemž obsadily první místo společně s přípravkou z Jam. Za mladší kategorii reprezentovalo náš sbor jedno družstvo, které obsadilo 7. místo. Starší družstvo obsadilo nepopulární 4 místo. V poslední doplňkové soutěži všech přítomných sborů vyhrál mladý hasič z Věcova, a již po druhé putuje putovní pohár do Věcova. Celé dopoledne se neslo v duchu dobré nálady a doufáme, že za rok se opět sejdeme a změříme síly. Poděkování za tuto akci patří SDH Svratka, rozhodčím, vedoucím mládeže a všem, kteří se podíleli na této vydařené akci.