V sobotu 20. ledna 2018 proběhla v tělocvičně ZŠ soutěž mladých hasičů v TFA, což je silová soutěž hasičů. V poslední době se rozmohla i dětská varianta, kterou již druhý rok pořádaly ve Svratce sbory dobrovolných hasičů z Najdeku a Kuklíku. Jedná se o šest úseků, kdy každý závodník soutěží sám za sebe. Nejdříve natáhne dvě hadice C, poté překoná švédskou bednu, přenese dva barely vážící 5 kg, převalí 6krát pneumatiku, transportuje figurínu vážící 10 kg a nakonec smotá hadici a uloží ji do připraveného boxu. Celý závod absolvují závodníci s batohem na zádech, vážícím 5 kg, který simuluje dýchací přístroj. Soutěže se zúčastnily sbory dobrovolných hasičů ze Svratky, Herálce, Křižánek, Krásného, Kuklíku, Najdeku, Svratouchu, Věcova a Nového Města na Moravě. Závodilo se v devíti kategoriích dle věku. Za SDH Svratka závodilo 13 mladých hasičů, z nichž šest vybojovalo medaili.

  • Kategorie 6 – 7 dívky 1. místo Edita Maštalířská, 2. místo Sára Kadeřábková.
  • Kategorie 6 – 7 chlapci 2. místo Michal Modráček.
  • Kategorie 8 – 9 2. místo Jakub Modráček.
  • Kategorie 10 – 11 chlapci 1. místo Jan Bureš.
  • Kategorie 15 a výše 1. místo Tomáš Trifa.

Ani ostatní soutěžící nezklamali a obsadili místa za medailovými pozicemi. Soutěž se vydařila a budeme nadále trénovat vstříc dalším výzvám.